top of page

EN KEYİFLİ ve ÖZEL KARAVAN ROTALARINI SİZLER İÇİN HAZIRLADIK...

Doğanın kucağında, belki bir deniz kenarında yada seyir halinde rotanıza devam ederken, sizi kendine çeken kuytu bir yer. Keyfiniz nasıl istiyorsa, nerede konaklamak, nerede güneşi doğurmak yada nerede batırmak istediğiniz sadece size kalmış… 

“Kendi eviniz yanınızdayken” seyahat etmenin güven ve konforu ile karavan rotaları şimdi çok daha cezbedici. Kendi karavanınızı dilediğiniz gibi dekore etme özgürlüğünüz varken lüks karavan tatilleri ile güneşin doğuşuna, kuşların melodisine şahit olmaya ne dersiniz? Karavanla tatil yapanlar önümüzdeki yıllarda seyahat trendlerinin belirleyicisi olacak. Türkiye’nin en keyifli karavan rotalarını sizler için hazırladık. Ve unutmayın! "ROTANIZ ÖZGÜRLÜĞÜNÜZDÜR"...

gokcetepe.jpeg

Gökçetepe Tabiat Parkı, Keşan

Keşan sınırları içerisinde yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı mavi ve yeşilin her tonunu görüp, sadece doğanın sesleriyle dinlenebileceğiniz bir karavan tatili rotası. Dünyada kendi kendini temizleyebilen sayılı körfezlerden biri olan Saros Körfezi’ndeki Gökçetepe Parkı’nda yürüyüşler yapabilir, dilerseniz 15 dakika uzaklıktaki İbrice Limanı’na giderek dalış yapıp, su altı yaşamını deneyimleyebilirsiniz.

Çamlıköy Tabiat Parkı, Tekirdağ

Bahçeköy deresinin Karadeniz’e döküldüğü bir noktada, Karadeniz kıyısında yer alan Kastro tam adıyla Çamlıköy Tabiat Parkı karaçam ormanları ile kaplı. Dere kıyısında veya ormanlık alanda kamp yapma şansı tanıyan tabiat parkı sezonda biraz kalabalık olabiliyor.

camlikoy.jpg
poyrazlar.jpg

Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı, Adapazarı

Adapazarı’nda yer alan Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı zenginleştirilen ormanlık alanı, göl manzarası, kara ve su kuşlarının yaşam alanı olmasıyla doğayla hiçbir filtre olmadan iç içe olacağınız yerlerden. Yemyeşil doğasında birkaç günlük dinlenme bile yenilenme hissi veriyor.

yedigoller-1.jpg

Yedigöller Milli Parkı, Bolu

Yedigöller Milli Parkı dört mevsim insana başka bir manzara sunuyor. Doğa tutkunlarının yılın 365 günü gitmekten asla vazgeçmediği milli park içerisinde kamp için belli bir alan ayrılmış. Deringöl ve Büyükgöl arasındaki geniş alan içerisinde kamp kurabilirsiniz. Büyükgöl tarafı manzaraları ile kamp için oldukça cazip.

purenliyaylasi.jpg

Tam anlamıyla kendinizi doğaya teslim etmek istiyorsanız Pürenli Yaylası bunun için var olmuş sanki. Bir tesisleşmeden olmadığı, telefonun bile çok kısıtlı çektiği Pürenli Yaylası doğası ve manzarasıyla yenilenmek için harika. Karavanınızla tam donanımlı bir şekilde geldiğinizde burada geçireceğiniz birkaç gün size 10 günlük tatil hissi yaratacak.

bolukaragol.jpg

Karagöl Tabiat Parkı,  Bolu

Kıbrısçık Köyü’nde yer alan Karagöl, Bolu’nun doğal güzelliklerinden biri daha. Özellikle sonbahar sonu, kış sezonunda veya baharın ilk günlerinde geldiğinizde daha bakir ve sakin bir kamp alanı ile karşılaşabilirsiniz. Göl ve orman manzarası içerisinde kuşların sesini dinlemek size de iyi gelecek!

Pürenli Yaylası, Bolu

borckakaragol.jpg

Borçka Karagöl, Artvin

Karadeniz’in en doğusunda, Artvin’de yer alan Borçka Karagöl Tabiat Parkı, yeryüzünün iltimas geçilen yerlerinden biri. Engebeli arazisi ve zorlu coğrafyasına rağmen zengin faunası ve endemik bitki türleri ile tabiatın en kıymetli köşelerinden biri olan Borçka Karagöl’de birkaç gece konaklayarak bu eşsiz doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Göl kenarında kamp yapılmasına izin verilmiyor. Göl çevresindeki ağaçlık alanlarda kamp yapabilirsiniz.

savsat_karagol_shutterstock_1353394415-1.jpg

Şavşat Karagöl, Artvin

Ulaşımı biraz zorlu olsa da bunca zaman saklı kalmasının güzelliğini buna borçlu Şavşat Karagöl. Cittaslow şehirler listesinde yer alan Şavşat’ın cenneti Karagöl bir doğa müzesi gibi. Her ağacın gövdesini, dallardaki her yaprağı tek tek inceleme hissi uyandıran tabiat mucizesi kamp yapma imkanı ile doğa severlere bir lütufta bulunuyor. Gölü sarmalayan ağaçların sudaki yansımaları bir tablodan farksız. Tesisleşen kamp alanı işletme olarak da daha organize.

dilekyarimadasi.jpg

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Kuşadası

Avrupa Konseyi tarafından  “Flora Biogenetik Rezerv Alanı” kabul edilen ve koruma altında olan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Türkiye’nin mutlaka görülmesi gereken karavan rotaları arasında.  Biyo çeşitliliği, endemik türlerin varlığı ile doğal bir kamp alanından çok daha fazlası. Temiz ve doğal kıyıları ile sahip olduğu plajları, mağarası, tarihi köyü, trekking parkurları ile günlerce buradan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Karagöl Kamp Alanı, İzmir

Mitolojik bir hikâyesi bile olan Karagöl, İzmir’den kısa bir araba yolculuğu ile ulaşabileceğiniz bir cennet. Jeolojik hareketler sonucu oluşan bu set gölü kıyısındaki ormanlık alan oldukça düzenli ve temiz. Yaz aylarında, hafta sonu kalabalık olsa da diğer mevsimlerde ve hafta içi günlerde tam anlamıyla dinginliği yakalayabileceğiniz kamp alanında gölü çevreleyen küçük patikalarda yürüyebilir, göle doğru eğilen ağaçlar çevresinde gezinen kuğuları seyre dalabilirsiniz. Kamp alanında telefon çekmiyor.

izmirkaragol.jpg
monacamp.jpg

Mona Glamping Caravan Suites, Seferihisar

 Doğada konforunuzdan ödün vermeden zaman geçirmek için tasarlanan kamp alanı Sığacık sahiline ve Teos Antik Kenti’ne 15-20 dakikalık bir mesafede. 2021 itibari ile 15 yaş üzeri (Adults-only) şeklinde hizmet veren, “Glamping & Wine” olarak konseptini yenileyen Mona Glamping Caravan Suites kesinlikle keşfe değer! Şarap tadım turları, hiking turları, ateş başı açık hava sineması, bisiklet turları ile çok keyifli vakit geçireceğinize şüpheniz olmasın! Burada konaklarken Seferihisar ve Sığacık civarını da rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Yazılı Kanyon, Isparta

Doğa ve tarihin iç içe olduğu Yazılı Kanyon aynı zamanda Likya Yolu’ndan sonra en uzun yürüyüş yolu  St. Paul yolunun da bir parçası. Sahip olduğu yeşil doğa arasında süzülen Göksu Nehri harika manzaralar sunuyor. Yürüyüş, tırmanış rotaları sunan Yazılı Kanyon’da kamp yapacaksanız Kovada Gölü’ne de bir gününüzü ayırmanızı ve rotanıza Sagalassos Antik Kenti, Kuyucak (Lavanta Kokulu Köy) ziyaretlerini de eklemelisiniz.

yazilikanyon.jpg
kovada.jpg

Eğirdir Kovada Milli Parkı, Isparta

Karstik çöküntüler ile meydana gelen Kovada Gölü Milli Parkı doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmış. 100’den fazla kuş türünün evi olan milli park içerisinde uzun yürüyüşleri sevenler için 2 farklı parkur var. Manzaraları kaçırmamanız için tasarlanan seyir noktalarından mavi ve yeşilin uyumunu yakalayabilirsiniz. Karavanlar için bir kamp alanı da mevcut.

Frig Vadisi, Afyonkarahisar

Son yıllarda verilen destekler ile turizmin yeni markası olan Frig Vadisi, Türkiye’de sizi hayran bırakan sürpriz yerlerden biri daha. 506 km uzunluğundaki parkuru ile Türkiye’nin en uzun yürüyüş parkuruna sahip olan vadinin tarihi tam 3000 yıl önceye dayanıyor. Friglerden kalan kaya yerleşimleri, kaya mezarlar, kiliseler, peri bacaları ile Kapadokya’yı aratmıyor. Turistik tesisleşmenin olmaması ile özgünlüğünü koruyan Frig Vadisi’nde uzun yürüyüşler yapmayı, bisikletle gezmeyi ve atlı rotaya dahil olmayı ihmal etmeyin.

frig.jpg
bottom of page